8 sierpnia 2016 Udostępnij

Stylowy czajnik elektryczny jako doskonałe dopełnienie oryginalnego wnętrza

Czasy, gdy jedynym zadaniem czajnika było doprowadzenie wody do wrzenia, już dawno minęły bezpowrotnie. Toporne, wykonane z kiepskiej jakości metalu sprzęty na szczęście coraz rzadziej goszczą w naszych kuchniach, ustępując miejsca nowoczesnym i często także zaawansowanym technologicznie urządzeniom, których rolą jest nie tylko gotowanie wody, ale także uzupełnianie wystroju wnętrza naszego mieszkania oraz podkreślanie indywidualnego stylu kuchni.

Propozycje producentów sprzętu kuchennego

Czołowi producenci sprzętu kuchennego stale poszerzają swoją ofertę, śledząc najnowsze trendy wystroju wnętrz i starają się dopasować swoje produkty do oczekiwań wymagających klientów. Zaprojektowanie urządzenia, które będzie funkcjonalne, nie będzie wymagało częstego serwisowania i jednocześnie będzie wpisywało się w obowiązującą modę, nie jest łatwe, jednak sztab profesjonalistów z dziedziny najnowszych technologii oraz projektowania wnętrz radzi sobie z tym zadaniem doskonale.

Wśród najnowszych propozycji producentów czajników elektrycznych dominują minimalistyczne formy bez krzykliwych zdobień - przykładem takiego producenta z pewnością jest firma DeLonghi. Materiały, z których są wykonane najmodniejsze urządzenia to przede wszystkim wysokogatunkowa stal oraz tworzywo bądź drewno, z którego zrobiona jest rączka. We wzornictwie dominuje gładka faktura, choć zdarzają się geometryczne tłoczenia, podkreślające metaliczne barwy czajników. Najmodniejsze są bowiem łagodne, ale jednocześnie wyraziste kolory. Dominuje czerń i biel, chociaż popularne są również odcienie szarości i beżu. Pokrycie czajnika zależy od upodobań klienta. W ofercie znajdują się zarówno matowe sprzęty, jak i te pokryte stylowo błyszczącą lub perłową powłoką. Dopełnieniem nowoczesnego designu są metaliczne (często chromowane) detale, np. przyciski, pokrywki, uchwyty itp., podkreślające innowacyjny charakter przedmiotów. Producenci zadbali także o to, by niepotrzebnie nie eksponować elementów, które psują wystrój wnętrza, dlatego zaprojektowali specjalne schowki na przewody zasilające, dzięki czemu w naszej kuchni nie pojawi się gęsta sieć splecionych kabli.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze czajnika elektrycznego?

Wybierając nowy czajnik elektryczny, powinniśmy zastanowić się, jakie parametry są dla nas najistotniejsze, tzn. powinniśmy ustalić, z których funkcji będziemy korzystać najczęściej. Należy zatem przede wszystkim określić najbardziej odpowiednią dla nas pojemność urządzenia. Czajnik o pojemności półtora litra świetnie sprawdzi się w przypadku kilkuosobowej rodziny, jednak niekoniecznie będzie dobrym rozwiązaniem dla wiecznie zapracowanego i spieszącego się singla. Świetnym rozwiązaniem są także specjalne funkcje zabezpieczające, dzięki którym korzystanie z urządzenia będzie bardziej bezpieczne. Najczęściej należą do nich: automatyczne wyłączanie po zagotowaniu wody, zabezpieczenie przed uruchomieniem bez wody oraz automatyczne wyłączanie podczas zdejmowania czajnika z podstawy. Na uwagę bez wątpienia zasługuje również zastosowanie wyjmowanych i łatwych w czyszczeniu filtrów, które nie dopuszczą do nadmiernego gromadzenia się kamienia w zbiorniku. Warto zadbać też o to, by czajnik był wyposażony z zakrytą grzałkę, która zabezpieczy nas przed przypadkowym poparzeniem.

I oczywiście design! Wybierając czajnik nie powinniśmy zapominać, że jego zadaniem jest także dopełnienie naszego wnętrza i podkreślenie jego indywidualnego charakteru.

Warto więc pamiętać, że kupując nowy czajnik elektryczny powinniśmy zadbać o to, by posiadał wszystkie funkcje, które ułatwią i przyspieszą wykonywanie codziennych czynności, ale należy także pamiętać, że czajnik elektryczny to inwestycja przynajmniej na kilka lat, dlatego warto zadbać o to, by urządzenie pasowało do naszej kuchni oraz do stylu, w jakim zostało urządzone nasze mieszkanie. Zadaniem nowoczesnego czajnika jest bowiem nie tylko spełnianie swojej pierwotnej funkcji, ale również eleganckie i stylowe uzupełnianie wnętrza.

Komentarze (0)